Vegetariánská kuchyně v DPS Prudnik

Dne 30. května 2019 jsme se zúčastnili další projektové česko-polské akce v rámci projektu „Senioři bez hranic“ spolufinancovaného z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001713, tentokráte u našich přátel v DPS Prudnik. Obyvatelé DPS a hosté z České republiky měli tak možnost zapojit se do kulinářského workshopu s názvem „Vegetariánská kuchyně“.

Po přivítání a společné snídani jsme se zaposlouchali do  poutavé přednášky na téma  „Výživa seniorů", kterou připravila nutriční terapeutka (dietolog) Aleksandra Zator. V závěrečné diskusi jsme srovnávali staré a nové přístupy k výživě seniorů a také krajové zvyklosti obou příhraničních oblastí.

Po chutném obědě následoval samostatný workshop, kde jsme společně připravovali a zdobili (dle tradiční a osvědčené receptury)  wafle, každý dle svého uvážení a chuti.  Oblíbenou pochoutkou, jejíž přípravu si mohli senioři také vyzkoušet, byl ovocný špíz.

Celodenní akce plná nejen dobrého jídla ale i nálady úspěšně přispěla k další integraci klientů DPS Prudnik a CSS Jeseník.

logo města JESENIK

logo MINISTERSTVA PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ

logo kraje Olomouc

logo Asociace poskytovatelů sociálních Služeb České republiky

logo Univerzita třetího věku

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163