Prázdninový čas ve službách na Beskydské ulici

Končící letošní léto můžeme alespoň co se počasí týká, hodnotit spolu s klasikem jako rozmarné. Vysoké letní teploty střídaly dny chladnější, a tak i nabídka volnočasových aktivit pro naše klienty kromě oblíbených procházek, posezení a cvičení venku obsahovala i akce ve vnitřních prostorech.

 Probíhající renovace společenské místnosti na budově B program nijak neomezovala, kavárničková setkání na aktuální i vzpomínková témata se odehrávala převážně na terase. Senioři vzpomínaly na známé herce i na to, jak trávili své dovolené, když ještě byli v plné síle. Nechyběly společné oslavy narozenin červencových a srpnových oslavenců. Nemohli jsme vynechat připomínku osmdesátin dalšího červencového jubilanta zpěváka Karla Gotta, který je u našich klientů velmi oblíbený. Víte o tom, že zpěvák dostal v šedesátých letech půlroční angažmá v USA ? Či jak se jmenuje duet božského Káji s dcerou Charlotou? Naši senioři ano, přesvědčili se o tom v zábavném kvízu.
Na koncert dalšího oblíbeného zpěváka Ivana Mládka uskutečněný díky projektu Ježíškova vnoučata nás pozvali zaměstnanci Domova Sv. Hedviky ve Vidnavě. Ti, kdo se do Vidnavy v onu srpnovou neděli vypravili, byli z bezprostředního setkání s pěveckou legendou nadšeni. Už nyní přemýšlejí, koho ze zpěváků by si přáli pozvat k nám do Centra, kdyby se našlo štědré Ježíškovo vnouče. Tradiční flétnový koncert studentek Základní umělecké školy fakultní z Prahy s hezkým průvodním slovem paní učitelky nezklamal a sklidil velký potlesk, známé melodie jsme si ještě dlouho notovali.
Srpnové cestopisné promítání se sestřičkou Vlaďkou, jejímž koníčkem je poznávání cizokrajných zemí, se odehrálo ve slavnostnějším duchu. Akce byla spojena s otevřením již zmíněné společenské místnosti, zrenovované ve stylu Levandulové kavárny v rámci projektu „Senioři bez hranic“. Strhující vyprávění o životě chudých lidí ve Vietnamu v kontrastu s krásnými novými prostory na všechny posluchače obzvlášť zapůsobilo.
Novinkou letošního roku je uskutečnění dvou dopoledních zájezdů nízkopodlažním autobusem také pro imobilní seniory. Na počátku léta jsme vyrazili do Faunaparku v Horní Lipové a na sklonku letní sezóny do Priessnitzových lázní, výlet byl pokaždé zakončen příjemným posezením u kávy a zákusku. Nadšené reakce seniorů nás motivují k naplánování obdobných vyjížděk i v příštím roce. Na závěr nezbývá, než poděkovat všem zaměstnancům, kteří se na zajištění pestré nabídky aktivizačních činností pro naše klienty podílejí.