„Reminiscence v CSS Jeseník“

A je tu další  středa - 25. září 2019 a také další projektový den v Centru sociálních služeb v Jeseníku,  který se konal v rámci projektu „Senioři bez hranic“ spolufinancovaného z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001713 tentokrát s podtématem „Reminiscence“,  jako další integrační setkání, které společně realizujeme s našimi partnery z DPS Prudnik.

V dopolední části, po výborné snídani, nás se svou prezentací „Využití vzpomínek pro biografický příběh“ nadchla Mgr. Milena Koubková, manažerka služeb Diakonie Sobotín. Svoji přednášku  obohatila také ukázkami práce s pamětí, společně jsme diskutovali o příjemných i nepříjemných vzpomínkách či pocitech, zavzpomínali jsme také na přísloví, kterými nás  častovali naši blízcí, samozřejmě s lišícím se citovým zabarvením. Dopolední blok zakončila praktickou ukázkou již zpracovaného biografického příběhu jednoho ze svých klientů. 

Po obědě (oblíbená a chutná svíčková) a krátkém odpočinku ve společenské místnosti pokračoval odpolední program.  Odpoledne proběhlo v „Levandulové kavárně“, kterou se nám podařilo za pomoci tohoto projektu zrealizovat. Nejen nová malba, ale i bytový textil a dekorační předměty v duchu „Lavender“ daly vyniknout rekonstruovanému prostoru. Čekalo nás společenské posezení jako v kavárně -  u šálku dobré kávy přímo z kávovaru, nechyběl ani kulturní program.  Krátkou prezentací o tom, jak a k čemu by měla sloužit „Reminiscence“ nás provedla Alice Macečková, sociální pracovnice Chráněného bydlení a Denního stacionáře. Shlédli jsme biografický příběh profesionálně zpracovaný v programu PowerPoint k 80. výročí narození Karla Gotta, včetně zvukových ukázek. Vzpomínky prostřednictvím prezentovaných fotografií z minulého, již ukončeného  projektu, nám pomohla utříbit Petra Závěšická. Chutnaly nám koláče, bábovka, roláda, levandulová limonáda i celý program zakončený videoprojekcí písně „Levandulová……“ v podání Hany Hegerové a Petra Hapky. 

S přáteli a partnery z DPS Prudnik jsme se loučili opět plni zážitků s přáním pokračování projektové činnosti...