Prosincové ohlédnutí

Jak jste mohli průběžně nahlédnout na našem Facebookovém profilu, čas Adventu a Vánoc byl v CSS již tradičně spojen s řadou milých setkání a příjemných akcí. Ty odstartovalo předání květináčků s vánočními hvězdami darovanými příslušníky Policie ČR. Také jsme zveřejnili fotografie z veselé Mikulášské zábavy. Důstojný Mikuláš, kouzelný anděl i rozverní čerti s čerticemi vykouzlili našim seniorům úsměv na tváři, nechyběla ani andělsky sladká tombola.

Letošní Vánoce se nesly také ve znamení poznávání polských vánočních tradic a zvyků. 10. prosince 2019 se konal v tom roce poslední Česko-polský projektový den v polském Prudniku zaměřený na polskou vánoční gastronomii. Účastníci z řad klientů i zaměstnanců si mohli vyzkoušet přípravu polského vánočního pokrmu – plněných oušek, což je součást tradiční štědrovečerní polévky z červené řepy. Další workshop byl zaměřen na výrobu vánočních přání. S průběhem Štědrého večera v Polsku nás pár dní na to již v Jeseníku seznámili polští zástupci sekretariátu ROP Olomouc zaměřeného na realizaci Česko-polských projektů. Hosté představili i Polsko jako takové prostřednictvím zábavných kvízů. Hezkým zakončením příjemně stráveného odpoledne byl společný zpěv vánočních koled v Češtině i v Polštině. Našim severním sousedům jsme se tak přiblížili zase o něco víc.
Ani letos nemohla chybět tradiční vánoční besídka s pozdravy od zástupců zřizovatele Města Jeseník a opět o něco vyladěnější organizací. Pestrý program se skládal obdobně jako v minulých letech z Vánočního koncertu žáků ZUŠ Jeseník a hudební produkce Jindřicha Basla. Letošní vystoupení taneční skupiny Čekanky bylo ještě temperamentnější než v loňském roce a osvědčené vtipné průvodkyně programem paní Josefíkovou a paní Nováčkovou jsme již vítali jako dobré přátele. Opět jsme se přesvědčili, že na Jesenicku žije řada šikovných dětí a mladých lidí s chutí udělat něco pro klienty našeho Centra. Ať už to byl koncert žáků ZUŠ Jeseník nebo vystoupení žáků ZŠ Průchodní s předáním dárečků a vlastnoručně upečeného cukroví či vánoční pásmo ZŠ Bělá pod Pradědem. Ta přijela tak jako loni, s krabicemi krásných dárečků pro babičky a dědečky vyrobených dětmi. Předání Betlémského světla letos proběhlo za hojné účasti Jesenických skautů a působivého zpěvu koled společně s Montessori třídou Jeseník.
Za všechna hudební vystoupení, zpěv, recitaci básniček i dárečky srdečně děkujeme. Poděkování si zaslouží také všichni zaměstnanci CSS, kteří vánoční atmosféru v posledním měsíci roku pro seniory vytvářejí včetně těch, kteří se podílejí na přípravě krásného průběhu slavnostní štědrovečerní večeře. Záslužná byla také práce zaměstnanců na letošní realizaci projektu Ježíškova vnoučata.

 

logo města JESENIK

logo MINISTERSTVA PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ

logo kraje Olomouc

logo Asociace poskytovatelů sociálních Služeb České republiky

logo Univerzita třetího věku

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163