PŘINÁŠÍME AKTUÁLNÍ INFORMACE

Vážení rodinní příslušníci a další návštěvníci CSS Jeseník, jistě jste v uplynulém období zaznamenali nutnost dodržování různých, často i nepříjemných preventivních hygienických opatření při kontaktu s našimi službami. Opravdu jsme se snažili dodržovat všechna doporučení vlády a ministerstev, přesto nás koronavirové onemocnění zcela neobešlo.

Bohužel ve službě domov pro seniory je pozitivita potvrzena u necelých 20 % klientů, z nichž jeden se léčí v nemocnici. Po obdržení prvního pozitivního výsledku testu u klienta jsme okamžitě kontaktovali pracovníky Krajské hygienické stanice v Šumperku a řídíme se jejími pokyny. Tito klienti zůstávají izolováni na pokojích, péče o ně probíhá za zvýšených hygienických opatření, pracovníci používají speciální ochranné pomůcky. Většina pozitivních klientů v domově má bezpříznakový průběh onemocnění nebo jen mírné příznaky. Obdobná je situace mezi zaměstnanci. K dnešnímu dni je nákaza potvrzena u 11 u zaměstnanců (převážně přímá péče, ale i další profese). Pracovníci s pozitivním testem na koronavirus zůstávají v domácím léčení a karanténě, do práce nedocházejí. Příznaky se u nich objevují, průběh onemocnění je většinou mírný. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. Péče je prozatím zajištěna zdravými stávajícími zaměstnanci. Personální situace je však kritická. V souladu s pokyny MPSV ČR omezujeme v DpS aktivizaci, na kterou nezbývá moc prostoru. Personální situaci řešíme několika způsoby, jednak z personálních rezerv, dále oslovujeme aktuální žadatele o práci. Požádali jsme o pomoc studentů v rámci nařízené pracovní povinnosti a hledáme další možnosti, jak tuto náročnou situaci zvládnout. Snažíme se dělat maximum pro ochranu seniorů i zaměstnanců:

  • Již v polovině září jsme aktivovali krizový štáb CSS Jeseník
  • Je zaveden zvýšený desinfekční režim
  • Zaměstnanci pracují s respirátory FFP 2 u všech klientů od 17.10.2020
  • Jsou zrušeny skupinové aktivizační činnosti a společné stravování klientů
  • Disponujeme zásobou ochranných pomůcek
  • Kontakty mezi zaměstnanci jsou omezeny na nejnutnější míru 
  • Jsme v kontaktu se zřizovatelem, KÚ OK, hygienickou stanicí a lékaři     
  • Dodržujeme všechna nařízení MZ ČR a MPSV    

Pokud se potřebujete ujistit, že je někdo z vašich blízkých v pořádku, nebo se chcete informovat na jeho zdravotní stav, volejte prosím službukonající zdravotní sestře, tel. č.: 602 515 124, případně v pracovních dnech vrchní sestře tel. č.: 602 515 185.

Přeji všem hodně zdraví a hlavně nemocným, ať se brzy zotaví.     

Ing. Jan Rotter, ředitel CSS Jeseník


Vytisknout   E-mail

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163