Ohlédnutí za letními dny i babím létem

Letošní léto i nebývale teplé podzimní dny se opravdu vydařily. Klienti domova pro seniory si dosyta užili posezení na venkovních terasách (letos nově i s možností natrhat si vlastnoručně vysazenou mátu z mobilní zahrádky do osvěžujícího nápoje) a procházky do okolí s pracovníky Centra, rodinnými příslušníky i obětavými dobrovolníky.

Číst dál...

Workshop gastronomie v DPS Prudnik 3.10. 2018

3.října 2018 nás naši polští partneři, v rámci probíhajícího projektu „Přeshraniční sociální pomoci“, přivítali na gastronomickém workshopu. Pracovníci a obyvatelé obou zařízení si vyzkoušeli přípravu zdravých jídel – ,,pasta z buraka czerwonego a pasta brokułowa’’.  Jedná se o zeleninové pomazánky z červené řepy a z brokolice, které byly servírovány na slaném pečivu. Na oběd byly podávány ,,Kluski śląskie´´, což je oblíbený druh knedlíků z bramborového těsta,  s masovou roládou a s červeným zelím. Výrobu těchto knedlíků jsme si také v rámci workshopu vyzkoušeli.

Číst dál...

Sjíždění řeky Odry

25. srpna uspořádala Akademie III. věku polského města Kedzierzyn-Kožle II. ročník sjíždění řeky Odry pro seniory.
Akce se zúčastnili senioři spřátelených měst polských i českých. Pozvání přijali i senioři z Jeseníku, Mikulovic a Zlatých Hor, v celkovém počtu 17 lidí, kteří tvořili část posádek 25 dvoumístných kajaků.

Číst dál...

Pradědovým královstvím 21.6.2018

Zářivý sluneční den nedal nikomu dospat, jak jsme se už těšili na další česko-polský poznávací zájezd (další z projektu „Přeshraniční sociální pomoc“) pro klienty i zaměstnance CSS Jeseník a DPS Prudnik, tentokráte „pradědovým královstvím“.

Číst dál...

Workshop zahradní terapie a trénování paměti

V úterý 29. května 2018 se v Centru sociálních služeb v Jeseníku, uskutečnil další společný workshop našich a polských účastníků, pořádaný v rámci projektu „Přeshraniční sociální pomoc.“ Dopolední část workshopu byla věnována zahradní terapii a odpolední trénování paměti.

Číst dál...

Workshop vaření 19.6. 2018

V úterý 19. června 2018 proběhla v Centru sociálních služeb Jeseník další celodenní společenská akce, workshop našich a polských účastníků, pořádaný v rámci projektu „Přeshraniční sociální pomoc“, finančně podpořeného Fondem mikroprojektů Euroregionu Praděd. Třetí projektový den se nesl v duchu „Zdravé vaření pro seniory aneb jak vařili naši předkové“. 

Číst dál...

Výlet do Opole

V rámci projektu „Přeshraniční sociální pomoc“ finančně podpořeného Fondem mikroprojektů Euroregionu Praděd nás naši polští partneři z DPS Prudnik pozvali na společný výlet do města Opole a jeho okolí. Šestnáctý květnový den v ranních hodinách senioři z řad klientů CSS Jeseník v doprovodu zaměstnanců i členové Klubu seniorů z Jeseníku nastoupili do minibusu vybaveni deštníky, svačinami, léky a pohodlnou obuví na celodenní akci. Ředitel Rotter všechny přivítal, nechyběla kultovní hláška o vracení podšálků, a mohli jsme vyrazit směr Prudnik.

Číst dál...

Nebojme si „hrát“

Aktivizace seniorů je nedílnou součástí úspěšného stárnutí, protože přispívá k harmonii jak tělesného, tak i duševního potenciálu.  Proto Centrum sociálních služeb Jeseník navázalo na loňský projekt věnovaný se této oblasti, a od března tohoto roku se opět zaměřuje na zavádění nových inovačně terapeutických aktivit.

Číst dál...

Výtvarný workshop v CSS Jeseník

Je 9:07 dopoledne a do velké jídelny Centra sociálních služeb „chvátají“ poslední opozdilci. Začíná další „projektový den“ - výtvarný workshop, pořádaný dne 24. 4. 2018 v rámci projektu „Přeshraniční sociální pomoc“, finančně podpořeného Fondem mikroprojektů Euroregionu Praděd. Odezní zdravice hostů (Město Jeseník, CSS Jeseník, Powiat Prudnik, DPS Prudnik) a můžeme konečně tvořit. Proč?  Kdo? a Co?

Číst dál...

Občasník 02

Soubor ke stažení ve formátu PDF -  obcasnik02_2018_v02.pdf  [1,17 MB]

Zřizovatel

logoJESENIK

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163