Občasník

vydaný Centrem Sociálních služeb Jeseník k příležitosti 750. dní od zahájení činnosti

Soubor ke stažení ve formátu PDF -  obcasnik_web.pdf  [1,4MB]

Den otevřených dveří

21. listopadu od 13:00 do 17:00
se koná den otevřených dveří na Beskydské 1298, Jeseník

750 dní od zahájení činnosti.

Zveme veřejnost, zájemce o sociální služby poskytované Centrem sociálních služeb a rovněž odbornou pomoc zabýcající se problematikou péče o seniory.

Číst dál...

Ohlédnutí za Dny seniorů

Od středy 4. října do neděle 8. října se uskutečnily na několika místech různé kulturní a společenské akce v rámci Dnů seniorů města Jeseníku 2017.

Číst dál...

Africké muzeum

12. října jsme se vydali v letošním roce na poslední plánovaný výlet. Našim cílem byla Ekofarma Bellama pana Jiřího Čížka, která sídlí v osadě Jelení u Holčovic.

Číst dál...

Slavíme naše město!

Také naši uživatelé se zajímají o dění ve městě v souvislosti s plánovanými oslavami 750. výročí první písemné dochované zmínky o založení města. Navštívili jsme výstavu v Katovně s názvem „Jesenické toulky aneb Jeseníkem zpátky v čase“, kde jsme na dobových fotografiích z minulého století v rámci reminiscenční terapie poznávali jednotlivé, mnohdy již v dnešní době zaniklé objekty. Jak výstava, tak rekonstruovaný objekt bývalé Katovny, dnes Informačního Centra se všem velmi líbil, zvláště mediální místnost v přízemí budovy, kde jsme si vyzkoušeli sami vyhledávat nejen historické informace v elektronické podobě. Procházkou přes Masarykovo náměstí jsme obdivovali květinovou výzdobu města, která oživila náměstí nejen v průběhu oslav.

Číst dál...

Česko polské vaření podruhé, tentokrát v Jeseníku

Dne 17.5.2017 proběhlo v CSS Jeseník druhé setkání týkající se projektu ,,Výměna terapeutických znalostí a zkušeností v rámci institucionální spolupráce DPS Prudnik a CSS Jeseník, na téma POLSKÁ KUCHYNĚ Z ČESKÝCH RUKOU. Cílem projektu je pomáhat seniorům v jejich aktivizaci. Součástí aktivního stáří člověka je zapojení se do společenských akcí, které se snaží udržet aktivní nejen tělo, ale i mozek a také prohloubení si dosavadních vědomostí i získání nových poznatků z různých oblastí.

Číst dál...

Aktivizace seniorů v novém kabátě

Centrum sociálních služeb Jeseník od ledna pracuje na zavádění nových inovačně terapeutických aktivit. Můžeme se tak těšit na interaktivní workshopy věnované vaření anebo na vybudování nové venkovní posilovny pro aktivizaci seniorů.

Číst dál...

Zřizovatel

logoJESENIK

logo 750let jeseniku

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163