Pradědovým královstvím 21.6.2018

Zářivý sluneční den nedal nikomu dospat, jak jsme se už těšili na další česko-polský poznávací zájezd (další z projektu „Přeshraniční sociální pomoc“) pro klienty i zaměstnance CSS Jeseník a DPS Prudnik, tentokráte „pradědovým královstvím“.

Číst dál...

Workshop zahradní terapie a trénování paměti

V úterý 29. května 2018 se v Centru sociálních služeb v Jeseníku, uskutečnil další společný workshop našich a polských účastníků, pořádaný v rámci projektu „Přeshraniční sociální pomoc.“ Dopolední část workshopu byla věnována zahradní terapii a odpolední trénování paměti.

Číst dál...

Výlet do Opole

V rámci projektu „Přeshraniční sociální pomoc“ finančně podpořeného Fondem mikroprojektů Euroregionu Praděd nás naši polští partneři z DPS Prudnik pozvali na společný výlet do města Opole a jeho okolí. Šestnáctý květnový den v ranních hodinách senioři z řad klientů CSS Jeseník v doprovodu zaměstnanců i členové Klubu seniorů z Jeseníku nastoupili do minibusu vybaveni deštníky, svačinami, léky a pohodlnou obuví na celodenní akci. Ředitel Rotter všechny přivítal, nechyběla kultovní hláška o vracení podšálků, a mohli jsme vyrazit směr Prudnik.

Číst dál...

Nebojme si „hrát“

Aktivizace seniorů je nedílnou součástí úspěšného stárnutí, protože přispívá k harmonii jak tělesného, tak i duševního potenciálu.  Proto Centrum sociálních služeb Jeseník navázalo na loňský projekt věnovaný se této oblasti, a od března tohoto roku se opět zaměřuje na zavádění nových inovačně terapeutických aktivit.

Číst dál...

Výtvarný workshop v CSS Jeseník

Je 9:07 dopoledne a do velké jídelny Centra sociálních služeb „chvátají“ poslední opozdilci. Začíná další „projektový den“ - výtvarný workshop, pořádaný dne 24. 4. 2018 v rámci projektu „Přeshraniční sociální pomoc“, finančně podpořeného Fondem mikroprojektů Euroregionu Praděd. Odezní zdravice hostů (Město Jeseník, CSS Jeseník, Powiat Prudnik, DPS Prudnik) a můžeme konečně tvořit. Proč?  Kdo? a Co?

Číst dál...

Občasník 02

Soubor ke stažení ve formátu PDF -  obcasnik02_2018_v02.pdf  [1,17 MB]

Oslavy Mezinárodního dne žen

Slavíte MDŽ? V našem centru letos proběhly oslavy Mezinárodního dne žen vzhledem k hrozící chřipce v komornějším duchu. Pracovnice jednotlivých služeb uspořádaly pro své klientky malá posezení.

Číst dál...

Ježíškova vnoučata

Jistě jste měli možnost zaznamenat v médiích, zvláště prostřednictvím Českého rozhlasu, informace o projektu Ježíškova vnoučata. Jak to probíhá prakticky se lze dočíst na www.jeziskovavnoucata.cz. I naše zařízení se letos poprvé zapojilo do této bohulibé činnosti. Za nás mohu konstatovat, že jsme prostřednictvím dárců splnili přání a udělali tak radost 10 osamělým seniorům. Mezi dárky se objevily  polohovací křesla, pomůcky k aktivizaci (aromadifuzér, vibrační kroužky Smovey), ale také věci pro zábavu (tablet, keybord či lekce tance). 

Číst dál...

Občasník 01

vydaný Centrem Sociálních služeb Jeseník k příležitosti 750. dní od zahájení činnosti

Soubor ke stažení ve formátu PDF -  obcasnik_web.pdf  [1,4MB]

Den otevřených dveří

21. listopadu od 13:00 do 17:00
se koná den otevřených dveří na Beskydské 1298, Jeseník

750 dní od zahájení činnosti.

Zveme veřejnost, zájemce o sociální služby poskytované Centrem sociálních služeb a rovněž odbornou pomoc zabýcající se problematikou péče o seniory.

Číst dál...

Zřizovatel

logoJESENIK

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163