Adventní a vánoční čas v Centru sociálních služeb

Vánoční čas a období konce roku bývá někdy s přibývajícím věkem spíš než s příjemným těšením spojen se smíšenými pocity z toho, že naši nejbližší žijí daleko, nebo již  nejsou mezi námi. I proto jsme se seniorům v CSS Jeseník snažili zpříjemnit adventní a vánoční čas celou řadou kulturních akcí.

Číst dál...

Oslavy dne seniorů

Již od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Den seniorů je oslavou všeho, co společnosti přináší starší lidé. V Jeseníku se v polovině října každoročně konají DNY SENIORŮ MĚSTA JESENÍK s bohatým programem.

Číst dál...

Návštěva kavárny

Počátkem září jsme využili hezkého počasí a uskutečnili s klientkami domova pro seniory návštěvu kavárny Dobrý časy, otevřené přibližně před rokem v prostorách bývalé Květenky v Jeseníku.

Číst dál...

Výlet do lázní

Naši senioři se ještě rádi podívají na zajímavá místa v Jeseníku i okolí, nohy už však mnohým neslouží tak, jako zamlada. Proto jsme koncem srpna uspořádali vyjížďku vláčkem lázeňáčkem do Priessnitzových léčebných lázní.

Číst dál...

Stavění májky

Jarní tradici pálení čarodějnic a stavění májky jsme si připomněli v rámci pravidelné kavárničky v domově pro seniory 4. května odpoledne i za účasti klientů dalších dvou služeb centra.

Číst dál...

Trénování paměti

Zapomínání, omezená pozornost a soustředění, zhoršená orientace v běžném životě a s tím spojený pokles sebevědomí provází dnes už nejen stárnoucí populaci - seniory, ale často i mnohem mladší ročníky.

Číst dál...

Zřizovatel

logoJESENIK

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163