Přijeli senioři z Neuburgu

Konečně se uskutečnila dlouho očekávaná, a kvůli covidu odkládaná, návštěva neuburgských seniorů v Jeseníku, kteří přijeli v rámci programu Re-Start II, Česko-německého fondu budoucnosti (č. projektu CZ_4_22_5843) a za spolupráce partnerských měst Jeseník a Neuburg a.d.Donau.
Moc jsme se na ně těšili a lámali si hlavu, jak tuto krátkou dobu, od pátečního odpoledne do nedělního rána využít. Tolik jsme jim toho chtěli ukázat a zase se spolu po vynucené pauze vidět.

Přijela delegace Seniorbeiratu vedená místopředsedou Waldemarem Fohem, ze které byli dříve v Jeseníku jen dva členi. Pro ostatní bylo vše nové, a tak jsme uspořádali „seznamovací“ večer, kterého se zúčastnili i další senioři z delegace. V Klubu seniorů jsme zahájili večer promítáním našich aktivit s komentářem a dále pokračovala beseda s bohatým občerstvením. Příjemný večer podtrhla aktivita pěveckého souboru JESEN s p. Pajerem. Zazpívali jsme si společně lidovky a došlo i na tanec. V sobotu ráno se klub proměnil ve workshop, kde se účastníci mohli naučit technikám enkaustiky, pletení košíků či pletení z proužků papíru. Mohli si vyrobit skleněný svícínek a ozdobit jej pomocí ubrouskové techniky. 

K velkému překvapení našich hostů si mohli svá hotová dílka odnést na památku, včetně svých právě vyrobených zarámovaných obrázků. V rámci workshopu byla instalována pěkná výstava rukodělků seniorů vč. fotografií přírody. Společně jsme se pak odebrali do parku, kde byla slavnostně odhalena Neuburská lavička. Odpoledne jsme s některými členy delegace strávili v lázních, provedli je kolonádou a vystoupali na vyhlídkovou věž Priessnitzova sanatoria.

Večer jsme se společně zúčastnili kabaretu v divadle v rámci akce IN ZENTRUM. Čas na vzájemné poznávání a povídání jsme měli při společném obědě a večeřích, kterých se někteří z nás účastnili. V neděli se před Slovanem odehrálo spontánní loučení, kde nechyběly krásné dárky vyrobené seniorkami pro naše německé přátele. Můžeme konstatovat, že se celá akce vydařila a chceme poděkovat všem, kteří se na akci více či méně podíleli, od překladu po výrobu dárků nebo něčeho dobrého na stůl. Potěšilo nás, když pak přišel milý dopis z Německa a my byli rádi, že jsme jim mohli také oplatit jejich pohostinnost. Ještě jednou dík všem zúčastněným a hlavně dobrému týmu Centra sociálních služeb, bez kterého by se akce nemohla takto uskutečnit.

Za radu seniorů Jarmila Josefíková

 

Česko německý fond budoucnosti

Číslo projektu CZ_4_22_5843

Fotogalerie

 

foto01.jpg

foto02.jpg

foto03.jpg

foto04.jpg

foto05.jpg

foto06.jpg

foto07.jpg

foto08.jpg

 

foto10.jpg

foto11.jpg

foto12.jpg

K1600_20220910_142025.jpg

K1600_20220910_143526.jpg


Vytisknout   E-mail

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163