VU3V - ukončení zimního semestru a zahájení letního semestru

V historii VU3V v Jeseníku jsme již po 13-té zahájili letní semestr virtuální univerzity třetího věku pro seniory. Tentokrát s tématem Včelařský rok, kdy průvodcem a vedoucím lektorem bude prof. Ing. Karel Voříšek, CSc. Nezapomněli jsme ani na 18 úspěšných studentů zimního semestru, kteří byli ředitelem Centra sociálních služeb Jeseník Ing. Janem Rotterem a vedoucím odboru Sociálních věcí a zdravotnictví Mgr. Jiřím Kovalčíkem odměnění Pamětními listy a nezbytnou květinou. Atmosféra, jak už to bývá, byla přátelská, ale o nic méně slavnostní.


Vícemístné vozidlo pro Centrum

Dne 19.12.2022 jsme převzali od firmy CanoCar nové vozidlo. Jedná se o hybridní Ford Tourneo, který bude sloužit stacionáři a pečovatelské službě.

Vozidlo nabízí v přední části 2 sedadla, v druhé řadě 3 sedadla z nichž jedno je elektricky výsuvné tak, aby mohlo naložit klienta například z vozíku.

V zadní části jsou buď 2 sklápěcí sedadla, a nebo je zde možné pomocí rampy a navijáku umístit klienta i s invalidním vozíkem.

Toto vozidlo bylo pořízeno díky dotaci z IROPu a dofinancováno Městem Jeseník.

predani01


Přijeli senioři z Neuburgu

Konečně se uskutečnila dlouho očekávaná, a kvůli covidu odkládaná, návštěva neuburgských seniorů v Jeseníku, kteří přijeli v rámci programu Re-Start II, Česko-německého fondu budoucnosti (č. projektu CZ_4_22_5843) a za spolupráce partnerských měst Jeseník a Neuburg a.d.Donau.
Moc jsme se na ně těšili a lámali si hlavu, jak tuto krátkou dobu, od pátečního odpoledne do nedělního rána využít. Tolik jsme jim toho chtěli ukázat a zase se spolu po vynucené pauze vidět.


Změny v příjmu televizního signálu

Dovolujeme si informovat naše klienty a jejich rodiny o aktuálních změnách v příjmu televizního signálu.

  [pdf] informace ZDE.


Informace o změně úhradníků

Informujeme o změně úhradníků pro všechny sociální služby provozované Centrem sociálních služeb Jeseník. Změna platí pro Domov pro seniory, Domov se zvláštním režimem a Denní stacionář od 1. března 2022, pro Pečovatelskou službu pak od 1. dubna 2022. Změna cen se uskutečňuje na základě novely vyhlášky 505/2006 Sb., kterou se provádí zákon o sociálních službách, a byla schválena Radou města Jeseník dne 28.2.2022. Jednotlivé úhradníky naleznete v sekci Dokumenty ke stažení u příslušné služby. 

Změna cen je nutná z důvodu enormního nárůstu cen všech energií a surovin.

Níže zveřejňujeme aktuální úhradníky: 

  [pdf] Úhradník - Domov pro seniory

  [pdf] Úhradník - Domov se zvláštním režimem

  [pdf] Úhradník - Denní stacionář

  [pdf] Úhradník - Pečovatelská služba


Ježíškova vnoučata obdarovávala klienty v našem Centru

Projekt Ježíškova vnoučata je každoročně pořádán Českým rozhlasem již od roku 2016. Od roku 2020 patří pod křídla jeho nadačního fondu.  Jeho smyslem je potěšit seniory v zařízeních sociálních služeb. Centrum sociálních služeb Jeseník se zúčastnilo již po páté. Důležitým člověkem mezi Ježíškem a dárcem je pracovník zařízení, který potencionální přání seniora vloží do portálu.


Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163