Prázdninový čas ve službách na Beskydské ulici

Končící letošní léto můžeme alespoň co se počasí týká, hodnotit spolu s klasikem jako rozmarné. Vysoké letní teploty střídaly dny chladnější, a tak i nabídka volnočasových aktivit pro naše klienty kromě oblíbených procházek, posezení a cvičení venku obsahovala i akce ve vnitřních prostorech.

Číst dál...

Gastronomický workshop s oslavou Kácení Májky

Ve středu  5.června 2019 se v Centru sociálních služeb v Jeseníku konal v rámci projektu „Senioři bez hranic“ spolufinancovaného z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001713 další gastronomický workshop s podtématem „Sváteční pokrmy slezské kuchyně“.  Gastronomický workshop je dalším integračním setkáním, které společně realizujeme s našimi partnery z DPS Prudnik.

Číst dál...

Co se u nás dělo v květnu

Květen bývá považován za jeden z nejkrásnějších měsíců v roce. Rozkvetlá příroda a příjemné jarní teploty dokáží rozveselit asi každého. V souladu s lidovou pranostikou „máj zve v háj…“  a láká nás tedy ven. I v Centru jsme se snažili zprostředkovat klientům pobyt na svěžím povětří dle jejich možností a kondice. Ve službě chráněné bydlení zahájili „grilovací sezónu“ na zahradě prvním letošním opékáním špekáčků.

Číst dál...

Vegetariánská kuchyně v DPS Prudnik

Dne 30. května 2019 jsme se zúčastnili další projektové česko-polské akce v rámci projektu „Senioři bez hranic“ spolufinancovaného z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001713, tentokráte u našich přátel v DPS Prudnik. Obyvatelé DPS a hosté z České republiky měli tak možnost zapojit se do kulinářského workshopu s názvem „Vegetariánská kuchyně“.

Číst dál...

Zájezd Olomouckým krajem

Dne 16. května 2019 uspořádalo Centrum sociálních služeb jednodenní výlet pro české a polské seniory do Olomouce a Loštic. Cílem tohoto setkání bylo objevování místních tradic, historie, kultury a gastronomie. 

Číst dál...

Gastronomický workshop

Ve středu 24. dubna 2019 se v Centru sociálních služeb v Jeseníku konal v rámci projektu „Senioři bez hranic“ spolufinancovaného z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0001713 workshop s podtématem „Česká kuchyně od Magdaleny Dobromily Rettigové po současnost.“  Gastronomický workshop je dalším setkáním  v rámci projektu, který společně realizujeme s našimi partnery s DPS Prudnik.

Číst dál...

Projekt „Senioři bez hranic“

Zahájili jsme další česko-polský projekt „Senioři bez hranic“ a to sice 11.4.2019 u našeho stálého projektového partnera v DPS Prudnik. Oficiální otevření projektu provedli ředitelé DPS  Prudnik a CSS Jeseník - Tomasz Szurmak a Jan Rotter a místostarosta města Jeseník - Václav Urban.

Číst dál...

Canisterapie

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí není pochyb, proto pro aktivizaci klientů Domova pro seniory rádi canisterapii využíváme.

Číst dál...

Pokračujeme v projektové činnosti: „Senioři bez hranic“

Tak jako v předchozích letech  pokračujeme s celou pracovní skupinou ve všemi oblíbené projektové činnosti. Navazujeme tak na projekty „Výměna znalostí a terapeutických zkušeností v rámci institucionální spolupráce DPS v Prudnik s CSS v Jeseník" a „Přeshraniční sociální pomoc", které byly realizovány z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Číst dál...

VU3V - zahájení letního semestru

5.2.2019  v  9:00 hodin v Klubu seniorů v Jeseníku zahajujeme další, již XVIII. blok (letní semestr) studia virtuální univerzity třetího věku na téma

Klenoty barokního sochařství v českých zemích

více zde

Zřizovatel

logoJESENIK

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163