Pokračujeme v projektové činnosti: „Senioři bez hranic“

Tak jako v předchozích letech  pokračujeme s celou pracovní skupinou ve všemi oblíbené projektové činnosti. Navazujeme tak na projekty „Výměna znalostí a terapeutických zkušeností v rámci institucionální spolupráce DPS v Prudnik s CSS v Jeseník" a „Přeshraniční sociální pomoc", které byly realizovány z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Náš nový česko-polský projekt s názvem „Senioři bez hranic“ bude realizován v průběhu roku 2019. Již tradičně je partnerem CSS Jeseník DPS Prudnik (Dom Pomocy Społecznej w Prudniku). Tento další projekt je důkazem velmi dobré česko-polské spolupráce a utvrzuje nás v přesvědčení, že tato spolupráce má smysl. Cílem projektu je trvalá spolupráce institucí zabývající se stárnutím lidí v pohraničí, výměna zkušeností jednotlivých pracovníků, a zvýšení povědomí klientů partnerských organizací v oblasti výživy a tradic. Mnoho z nás pěstuje nesprávné stravovací návyky po celá léta.  Změna způsobu stravování je však velmi vhodná a v některých případech dokonce nezbytná, pokud  trpíme  nějakým chronickým nemocněním. Zdravá, vhodně zvolená strava je navíc součástí prevence onemocnění. Hlavním úkolem projektu je tedy organizace řady gastronomických workshopů o zdravé výživě, tradičních národních pokrmech, pravidlech zdravého či vegetariánského stravování.  Dále dojde k dotvoření prostor pro odpočinek a vzpomínkovou terapii (reminiscence) a  organizaci  výletů, které účastníky provedou kulinářskými příběhy obou zemí.
Co nás všechno v průběhu roku čeká? Můžeme se těšit na celkem 6 gastronomických workshopů, 1 workshop s reminiscenční náplní a 2 tematické výlety. Začínáme již 11. dubna 2019 velikonočními dílnami v DPS Prudnik a už se moc těšíme ☺… 

Alice Macečková, odborný garant projektu

Zřizovatel

logoJESENIK

Centrum sociálních služeb Jeseník

Adresa:
Beskydská 1298/6, 790 01 Jeseník
Telefon:
584 411 391
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka:
49RRCDU
Zřizovatel:
Město Jeseník
IČ:
00852163